Yeni Yıl Sofrası İçin Çiçek ve Bitki Önerileri

Bu yılbaşı gecesi kalabalık masalarda birleşemeyeceğiz ama bu sofralarımıza özenmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Yılbaşı zaten benim için hep aileyle kutlanan bir gündür. Aileme vakit ayıracağım, geçen yıla iyisiyle, kötüsüyle şükredeceğim bir gün. Siz de lütfen dışarı çıkamayacak olmamızı dert etmeyin ve ailenize, evinize dönün bu yılbaşında. Herkesin iştahını açacak yeni yıla bambaşka bir havayla girmemizi sağlayacak bir sofra hazırlayın. O sofrada çatal bıçak sesleri, gülüşlere karışsın.


Sizler için yılbaşı sofralarınızı süsleyebilecek çiçek ve bitki önerileri hazırladım. Bu önerilerle sofralarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.


Doğadan gelenin her hali o kadar güzel ki. Bazen sadece bir bardağa koysanız da yetiyor. Her zaman yılbaşı sofranızı kocaman bir buketle süslemek zorunda değilsiniz. Hele ki aile arasında yenecek yemeklerde. Şık bardaklara konmuş tek tek çiçekler masanıza zarif ve minimal bir hava katabilir.


Yeni Yıl Sofralarını Taçlandıracak Ürünler

Ya da aynı fikri kurutulmuş çiçeklerle uygulayabilirsiniz. Kurutulmuş çiçekler hem çok güzeller hem de dertsizler. Yılbaşı sofranızdan kalkıp sehpanızın üstüne oradan da çalışma masanıza taşınabilirler. Kokmamalarıdan şikayetçiyseniz önceki yazımda da bahsettiğim yöntemi kullanabilirsiniz. Homemade Aromaterapi’nin muhteşem kokan uçucu yağlarından birkaç damlayı yapraklarına damlatırsanız tüm masaya yayılan kokuya inanamayacaksınız.
Baharı adeta erkene çeken bu fikre bayıldım. Çiçekler neden meyvelerle, sebzelerle birleşmesin? Canlı çiçeklerin vazolarına halka halka kestiğiniz limonları, limeları ekleyebilirsiniz. Hatta uzun vazolara elmalar doldurup üstlerini çiçeklerle süsleyebilirsiniz.
Hep çiçeklerden bahsettik şimdi biraz da yeşil bitkilere bakalım. Kim demiş masada bitki olmaz diye. Teraryum bile olur, hatta çok da güzel olur. Ben bu küçük teraryumlara bayılıyorum. Masalara inanılmaz bohem bir hava katıyor, kesme çiçeklerdeki uğraştırıcı süreçler de yok. Bir dahaki sefere çiçekçide teraryum görünce bir daha bakın derim.Kaktüsler her girdiği yeri farklılaştırıyor. Bakımı en kolay bitki olması son zamanda kaktüsleri çok popüler bir hale getirdi. Kocaman kaktüsler evinizi süslerken bu minik kaktüsler de masanızı süsleyebilir. Çok uzun ömürlü olduklarından masanıza uyabilecek boyutlarda birkaç kaktüs alırsanız belki ilerde pandemi süreci bittiğinde verebileceğiniz kalabalık yemek davetlerinde arkadaşlarınızı da şaşırtırsınız.
©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun