Yıl Sonu Motivasyonu

Yıl sonuna doğru yoğun bir aya başlangıç yaptık. Yıllık bütçelerin oluşturulması, bütçe fazlalarının harcanması, yeni projeler derken kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak bu ay.
Pandemi sebebiyle dönüşümlü olarak ofisten çalışsak da bu ay ofisi de epey yoğun olacak. Uykusuz geceler geçireceğimiz şimdiden belli. Böyle stresli zamanlara girerken öncesinde küçük bir mola vermeye çalışıyorum. Mola deyince hemen aklınıza kocaman bir tatil gelmesin. Bazen 15 dakika olur bu molalar bazen 2 saat bazen yarım gün. Şimdilik yarım günün üstüne çok çıkamasam da bu süreci kendim ve ekibim için nasıl biraz daha tatlı bir hale getiririm, moralleri nasıl yükseltirim diye düşündüm.

Bizimki gibi ofislerde kahve tüketimini bilirsiniz adeta su değil de kahve bizi hayatta tutuyormuşçasına bağlıyızdır kahve makinemize. Ben de WMF’in karafı termoslu olan bu makinesini evden ofise taşımaya karar verdim. Termoslu karafı sayesinde bol bol demlesen de kahven hiç soğumuyor. Kahve soğumayınca toplantılar kolaylaşıyor, sunumlar yetişiyor. Sonra Vitelli’nin ayıcığı ilişti gözüme. Ben ne zaman Vitelli’nin bu fincanlarıyla kahve içsem bir anda modum yükselir. Hayatta çocuksu dokunuşları, ciddiyetten uzak detayları çok severim. Tabii iş hayatında bunları görmek pek mümkün olmuyor. Gündelik hayatta kendimizi bir ciddiyet zırhıyla kaplıyoruz. Çocukların hayal gücüne, yaratma kabiliyetine imreniyoruz ama ciddiyetsizliğe tahammül edemiyoruz. Oysa belki biri ötekiyle mümkün hem soğuk ve mesafeli olup hem aklımızın sınırlarını sonuna kadar açmak mümkün değil belki. Bunları düşünürken kendimi elimde kahve fincanlarıyla ofiste buldum. Vitelli’nin ayıcığının masamızın üstünden baktıkça, bize ruhumuzun yaşını hatırlatacağı güzel işlere.


Ofiste Sizi Yenileyecek Homemade Aromaterapi Ürünleri


Ofisinize Bambaşka Bir Hava Katacak Vitelli Ürünleri
©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun