Kıtır Lahana DilimleriRenkleri karıştırmayı çok seviyorum, hele sonbaharın renkleri.. Bu tarif de işte bu şekilde oluştu. Pinterest’te mood board oluştururken önüme çıkan fırında mor lahana tarifi nedense gözümü doyurmadı. Mandalina bana yandan göz kırptığında bu tarifin nereye gideceğini hiç bilmiyordum. Bol ekşi bu sonbahar tarifi salataya müthiş bir alternatif olacak.Malzemeler


Yarım mor lahana

3 yemek kaşığı zeytinyağı

1 adet mandalina

Tuz, Karabiber, KekikMutfakta Yardımcı WMF ÜrünleriMor lahanayı önce yarıya, sonra da 1 parmak kalınlığında olacak şekilde yarım aylara bölüyoruz.


Lahananın dağılmaması için burada çok keskin bir bıçak kullanmak önemli. Ben WMF Türkiye’nin fotoğrafta görülen bıçağıyla hiç dağıtmadan lahanamı dilimlere ayırdım.


3 kaşık zeytinyağı tuz, karabiber ve kekiği bir kapta karıştırıp aromalarının iyice birbirine geçmesini sağladıktan sonra, lahanaların üstüne döküyoruz ve neredeyse tamamız.


1 adet mandalinayı da halkalar halinde ince ince dilimledikten sonra lahanalar fırın tepsisine, mandalinalar da onların üstüne.


180 derece önceden ısıtılmış fırında kenarları hafif altın rengi olana kadar pişiriyoruz. Piştiğini zaten evi yavaşça sarmaya başlayan harika kokudan anlayacaksınız.


©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun