En Güzel Hediye: Emek


Hayatta en kıymet verdiğim şey emektir herhalde. En sevmeyeceğim obje olsun, tasarım olsun emek verilmişse, düşünülmüşse, elinin kıymetini almışsa daha güzeli yoktur benim gözümde. El işine olan aşkım da buradan geliyor. Annemden öğrendim ben el emeğinin kıymetini, elinle yaptığın her işe aslında kalbini maya, sabrını tuz ettiğini. Ben küçükken tanıdığım tüm kadınların çalışsın, çalışmasın mutlaka ellerinde bir iş, bir hobi olurdu. O zamanlar şaşardım oturup saatlerce küçük iğneleri kocaman kumaşlara batıran, rengarenk iplerle günlerce uğraşıp bana ağaçlar, çiçekler işleyen büyüklerime. Çocukluğumda da başlamak istemiştim el işine. İpin ucuna ilk düğümü annem atmıştı ama küçüktüm çiçekler, ağaçlar gözümde büyümüştü. Sonraları bir baktım elime kasnağı almışım, küçük iğnelerden iplikleri geçirmişim ve annemin attığı o ilk düğüme dönmüşüm.


Emeğe değer vermek, emek vermeyi, sabretmeyi bilmek sonradan öğretilmez. Biz daha küçükken kalbimize bir düğüm atılır. İşte o zaman istediğin zaman dönersin o düğüme ruhunu, sabrını verirsin.
Zamanla unuttuk bu değerleri belki unutmadık kalbimizin bir köşesinde hep kaldı da rafından indirip kutusunu açamadık bir türlü. Ladies First Academy oluşturduğu bu nakış kitiyle o kutuyu rafından indirip ve yepyeni bir başlangıç yapıyor. Bu yeni yıl kendine emeğini hediye et. Sevdiklerine emek vermeyi hatırlamayı hediye et.


Ldies Fitst Academy Kendin Yap Kitleri

Nakış kitinde rengarenk ipler bulacaksın, küçük iğneler. Bu kiti sevdiklerine hediye edip onlara emek vermeyi hatırlatabilirsin ya da istersen kendin işleyip emeğini de hediye edebilirsin. Her şekliyle asla unutulmayacak, kıymeti asla azalmayacak.©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun