Nar MevsimiBahçemdeki 40 yıllık nar ağacını hatırlayanlarınız vardır mutlaka. O her meyve verdiğinde içimi bir mutluluk kaplar. Bu nar ayıklama yöntemini keşfetmeden önceleri bu mutluluk biraz da üşengeçlikle gelirdi. Nar vakti elleri, kolları, mutfak tezgahını, tavanı, en sevdiğin tişörtleri kısaca tüm evi boyardı. Sözü uzatmadan pratik nar ayıklama yöntemime geçiyorum.


Öncelikle elimizi korkak alıştırmadan, manavımızdan en güzel narları seçiyoruz. Eve geldik, narları çıkardık, abur cubur isteyen çocuğumuza “5 dakika sonra sana nar getireceğim onu yersin.” dedik.


Mutfakta Yardımcı WMF ÜrünleriNarı rahatça kesebilecek bir bıçak (ben WMF bıçağımdan şaşmıyorum.) bir kaşık, bir de büyükçe bir kabı tezgaha koyuyoruz. Narların sapının olduğu tepe kısmına kare şeklinde kesikler atıp sap kısmını çıkarıyoruz. Sonra narın içindeki beyaz damarları takip edecek şekilde dik kesikler atıp narı tamamen açıyoruz. Narın alt kısmını çevirip kaşığın tersiyle her yerine iyice vurunca tüm narlar kabımıza dökülüyor, geriye sadece kaşıklaması kalıyor.

©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun