Mutfağını Baştan Yerleştir

Covid-19 bize hem hazırlıklı olmayı öğretti hem de hiçbir zaman her şeye hazırlıklı

olmayacağımızı hatırlattı. Pandeminin başlarında birçok insanın marketlere akın edip stokları

tükettiğini hepimiz biliyoruz.
Ben o stokçulardan değildim ama artık mümkün olduğu kadar hazırlıklı olmaya çalışıyorum. Eskiden yenisini almak için dibi görmeyi beklediğim gıdaları, özellikle kuru gıdalar, şimdi 1-2 yemeklik kaldığında sipariş ediyorum. 1 kilo aldıklarımı artık 2 kilo alıyorum. Böyle bir miktar artışına evimdeki saklama kapları ve kavanozlar ayak uyduramayınca ben de çareyi toplu bir WMF alışverişinde buldum. Yeni yıl yaklaşırken mutfağıma kocaman bir yılbaşı hediyesi vermiş oldum.

Mutfakta zaman geçirmeyi sevdiğimden ama aslında buna çok da vakit ayıramadığımdan

mutfağın düzeni benim için çok önemli. Her şeyin yeri stratejik olarak ayarlandığında tüm malzemeler düzenli bir şekilde kavanozlandığında mutfakta geçirdiğim vakti daha verimli kullanabiliyorum.Mutfakta Yardımcı Wmf ÜrünleriEminim siz de bir şeylerin yerini bulmaya çalışarak çok vakit kaybediyorsunuz. Eskiden ben de öyleydim.

Mutfaklar genelde taşırken yerleşir ve bir dahaki taşınmaya kadar birçok şeyin yeri değişmez.

Siz 5 yıl önce olduğunuz kişi misiniz? İhtiyaçlarınız zevkleriniz aynı mı? Siz değiştikçe mutfağınızın değişmesi gerekiyor. Zaman içinde yemek yapmaktan keyif almamaya mı başladınız? O zaman bir

heves aldığınız gereksiz malzemelerden kurtulun belki tek bir bıçak, 1 kesme tahtası size yetecek ve mutfağınızda hep o istediğiniz espresso makinesi için yer açılacak. Fırın yemekleri yapmak daha

kolayınıza gidiyor ve uzun zamandır tencerede yemek pişirmediğinizi mi fark ettiniz? O zaman iç içe geçen tencere takımınızı yarıya indirin ve yeni fırın kaplarına yer açın. Mutfağınızda yer açtıysanız şimdi ikinci ve benim en sevdiğim kısma geçiyoruz. En çok kullandığınız malzemeleri belirlemek ve onları stratejik noktalara yerleştirmek. Örneğin ben her yemek yaptığımda WMF bıçağımı kullanırım. Normalde büyük bıçaklarım ve kaşıklarım ikinci çekmecede durmasına rağmen bu bıçağı, çatal bıçakların yanına ilk çekmeceye koyuyorum. Ya da fırında yemek pişirdiğimde genellikle aynı anda ocakta da bir şeyler pişirdiğimden kronometremi fırının üstünde değil de her zaman ocağın yanında tutuyorum. Siz de kendi ihtiyaçlarınıza, önceliklerinize göre mutfağınızı düzenlediğinizde yemek yapmanın ne kadar kolaylaşacağını keşfedeceksiniz.

©2020 Ev Kokusu Tüm Hakları Saklıdır.

Bizden Haberdar Olun