Ev Kokusu

2006’da annesi Nilüfer’i kaybettikten sonra evde annesinin tüm aile bireylerine yazdığı kapalı zarflarda mektupları ve torunu Lara’ya bıraktığı kurdele ile bağlı defteri bulduktan sonra, söz uçar yazı kalır diyerek eline kalem alanlardan Özlen Çopuroğlu.

2007 yılında Hürriyet Grubu’nda “Anneyiz. Biz” ile başlayan köşe yazılarınaherseyasktan halen hurriyetaile.com çatısı altında devam etmekte ve unutulan kokuları kendisi gibi özlemle hatırlayanlarla çoğalmakta olduğuna inanıyor.

2009’da ev kokusu markasını tescilleyip, “Anne bak kızıma ne yazdım” evkokusu kitabını çıkarmış ve Fransa Gourmand yemek kitapları yarışmasında kelimelerle hikayelendirilmiş en iyi yemek kitabı ödülünü kazanmıştır. “evkokusu.com” blogu ise hayatının önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

75 yılı İstanbul doğumlu. Yazma gücünü kokulardan aldığını düşünüyor. Profesyonel hayatında 19 yıldır reklamcı olup ulusal ve uluslararası birçok markanın strateji yönetimini yapan kreatif bir reklam ajansının kurucu ortağı. Kendi tabiri ile; “Aslında bütün sıfatların bir hiç olduğunu düşünüyorum. Bu dünyada geride bırakacağım tek şey mavi ve kahverengi, kocaman gözlü iki güzel bakan çocuğum. Ben sadece Lara ve Ali’nin annesiyim, annemin kızıyım, eşimin biriciğiyim. Hepsi bu.”

İlahi adaletin gücüne inanıyor ve #herseyasktan diyor.

imza

 

kolaj_2_web